Dziecko u ortopedy

Wady postawy u dzieci są coraz powszechniejsze. Siedzący tryb życia, godziny przed komputerem, nad książkami, nieprawidłowa postawa przy odrabianiu lekcji, zbyt duże obciążenie pleców przez wypakowany po brzegi plecak. To wszystko prowadzi do skrzywień kręgosłupa, które trzeba leczyć już w młodym wieku. Wczesna rehabilitacja Warszawa jest wtedy najskuteczniejsza. Kiedy trzeba szukać w swojej okolicy dobrego specjalisty, wpisując w wyszukiwarkę np. ortopeda dziecięcy Gdańsk? O tym poniżej.

Pierwsza wizyta niemowlaka

Ortopeda dziecięcy Gdańsk powinien po raz pierwszy zobaczyć dziecko w okolicach 4 tygodnia życia, kiedy ocenia się stan bioderek. Następna wizyta następuje około 7-8 miesiąca, kiedy dziecko zaczyna raczkować i pełzać. Ortopeda oceni wówczas motorykę i prawidłowy rozwój.

Kolejna wizyta czeka dziecko około 2 roku życia. Wówczas specjalista sprawdza ułożenie stóp np. pod kątem płaskostopia oraz prawidłową postawę.

Po tym okresie można zrobić dłuższą przerwę i zamówić wizytę dopiero, gdy dziecko osiągnie 7-8 lat. To ważny moment w jego życiu, w którym następuje skok wzrostowy, a szkoła wymaga od niego długiego siedzenie i odrabiania lekcji. Ortopeda dziecięcy Gdańsk sprawdzi, czy kręgosłup rozwija się prawidłowo w nowej rzeczywistości i z nowymi wyzwaniami.

Ortopeda dziecięcy Gdańsk – co powinno zaniepokoić rodziców

Jednak poza tymi kontrolnymi wizytami, należy koniecznie zasięgnąć porady specjalisty, jeśli nasze dziecko:

  • zaczęło utykać, co nie jest spowodowane urazami i bólem,
  • ma nierówno ułożone łopatki,
  • przechyla się na jedną stronę,
  • garbi się,
  • źle stawia stopy.

Takie wady postawy nie biorą się znikąd i prawdopodobnie są symptomami schorzeń, w tym skrzywienia kręgosłupa lub dolnych kończyn. Ortopeda Warszawa wykluczy ewentualne choroby, skieruje na dodatkowe badania, postawi diagnozę, a ostatecznie szybko wdroży leczenie. Dzięki temu rehabilitacja Warszawa połączona z zajęciami korekcyjnymi szybko przyniesie rezultaty i zniweluje ryzyko trwałych zmian.

Przeczytaj też

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *