Operacja kręgosłupa przy dyskopatii – kiedy jest konieczna

Fachowym określeniem dyskopatii jest przepuklina krążka międzykręgowego. Jeśli schorzenie wykryte jest we wczesnej fazie, a leczenie wdrożone natychmiast, istnieje szansa uniknięcia zabiegów. Zobacz, czym jest dyskopatia, jakie są jej objawy i kiedy szpital ortopedyczny Poznań, czy szpital ortopedyczny Warszawa będzie nieunikniony, jeśli chcesz wyzdrowieć.

Jak powstaje schorzenie?

Dyskopatia jest wynikiem długotrwałego utrzymywania złej pozycji siedzącej np. przed komputerem, która prowadzi do nadmiernego ucisku kręgosłupa zwłaszcza w okolicy odcinka lędźwiowego. Powodem jest także zbyt duży wysiłek np. podczas ciężkiej, wieloletniej pracy fizycznej.

Przeciążenie odcinka kręgosłupa prowadzi do osłabienia struktury krążka międzykręgowego. Z czasem może dojść do ucisku nerwów, a to z kolei prowadzić może nawet do częściowej utraty czucia, drętwienia kończyn dolnych i górnych, a nawet nietrzymania moczu. Tym dolegliwościom towarzyszy także jednostajny, uporczywy i dotkliwy ból określany zazwyczaj jako ostry.

Operacja kręgosłupa – kiedy jest konieczna

Dyskopatia w początkowej fazie leczona jest metodami nieinwazyjnymi. Jest to kumulacja zabiegów rehabilitacyjnych, leków i maści przeciwbólowych oraz przeciwzapalnych. Jeśli te metody nie przynoszą rezultatów wdrażane jest ostrzykiwanie kręgosłupa środkiem sterydowym. Jeśli nie przynosi to pożądanych rezultatów, wówczas operacja kręgosłupa jest ostatnią możliwością.

Do operacji kwalifikuje również zaawansowany stopień schorzenia, który doprowadził do niedowładu mięśni lub nietrzymania moczu.

Jak i gdzie?

Operacja jest ostatecznością i wykonywana jest w ośrodkach specjalistycznych. Są nimi m.in. szpital ortopedyczny Poznań oraz szpital ortopedyczny Warszawa. W takich miejscach pacjent objęty jest fachową opieką neurologów, neurochirurgów i rehabilitantów. Operacja kręgosłupa poprzedzona jest szeregiem badań w tym m.in rezonansem magnetycznym, który szczegółowo pokazuje stopień schorzenia.

Metod operacyjnych jest kilka, a o wyborze decyduje neurochirurg. W takich miejscach jak szpital ortopedyczny Poznań i szpital ortopedyczny Warszawa fachowa opieka i profesjonalne podejście pozwolą na szybki powrót do zdrowia.

Przeczytaj też

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *