Kiedy ból biodra powinien niepokoić

Stawy biodrowe mają codziennie ciężkie zadanie. To na nich w dużej mierze opiera się ciężar tułowia i to one wprawiają w ruch nogi. Nic dziwnego, że czasem mogą być zmęczone, a objawia się to bólem. Jednak w niektórych przypadkach to nie tylko przeciążenie i jedynie poradnia ortopedyczna Warszawa może rozwiązać problem i pomóc walczyć ze schorzeniem.

Wysiłkowy ból biodra

Przeciążenie to najczęstszy powód pojawienia się dyskomfortu. Zazwyczaj dotyczy osób, które aktywnie uprawiają sport lub te, które pominęły rozgrzewkę. Na ból biodra skarżą się też osoby, które prowadzą siedzący tryb życia i nieoczekiwanie lub sporadycznie fundują swojemu organizmowi dłuższy spacer lub nieregularny wysiłek fizyczny. Wówczas nieprzyzwyczajony do tego staw biodrowy reaguje funkcją obronną, jaką jest ból biodra.

W takich sytuacjach nie ma powodów do niepokoju, a jedyną rzeczą, jaką należy zrobić to wypoczynek. W ciągu doby lub maksymalnie kilku dni dyskomfort powinien ustąpić.

Poradnia ortopedyczna Warszawa – kiedy to słuszne rozwiązanie?

Jeśli po kilku dniach ból nie ustępuje, naturalnie powinniśmy skierować swoje kroki do specjalisty.
O czym może świadczyć przeciągający się ból biodra? Uporczywy, nasilający się ból, który promieniuje także na kręgosłup oraz całą nogę aż do stopy może być symptomem poważnych chorób zwyrodnieniowych w tym m.in.:

  • zapalenia stawu biodrowego,
  • uszkodzenia chrząstki panewki stawu biodrowego,
  • zwichnięcia stawu biodrowego,
  • złamania kości biodrowej
  • zwichnięciu kości miednicy.

Część z nich wyleczy rehabilitacja, inne mogą wymagać pomocy chirurga. Ale to oceni już specjalista, którego oferuje poradnia ortopedyczna Warszawa.

Jak skorzystać z porad specjalisty?

Można to zrobić przez NFZ, idąc najpierw do lekarza pierwszego kontaktu lub korzystając z prywatnej opieki medycznej. Nie ma to znaczenia, ważne jest samo działanie, bo poradnia ortopedyczna Warszawa zapewni opiekę, która nie tylko zniweluje ból, alte także pozwoli wrócić do pełni zdrowia.

Przeczytaj też

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *