Rehabilitacja uroginekologiczna Warszawa – nie tylko dla kobiet

Obniżenie dna macicy, kłopoty z pęcherzem, tzw. parcie na pęcherz i w konsekwencji nietrzymanie moczu – to niewygodny dyskomfort, który utrudnia osobom starszym funkcjonowanie. Jeszcze do niedawna dolegliwości te łączone były w ogólnej świadomości z kobietami, a właściwie konsekwencjami porodu. Jednak problem ten dotyczy nie tylko ich, ale także mężczyzn i młodszych osób. Rehabilitacja uroginekologiczna Warszawa potrafi jednak zdziałać wiele, by przywrócić normalne funkcjonowanie lub jako działanie prewencyjne. Zobacz, kto powinien z niej skorzystać.

Rehabilitacja uroginekologiczna Warszawa – dla młodych kobiet i nie tylko

Oczywiście poród zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia dolegliwości nie tylko w starszym wieku, ale niedługo po porodzie. Dotyczy to w szczególności tych kobiet, które zdecydowały się na ten krok około 40 roku życia, kiedy mięśnie, w tym także dna macicy, ulegają znacznemu osłabieniu.

Jednak nie tylko one powinny zainteresować się możliwościami, jakie da im rehabilitacja Warszawa.

Powinny na nią zwrócić uwagę także kobiety, które przygotowują się do porodu, albo mają w planach dziecko i to niekoniecznie w najbliższej przyszłości. Właściwie wzmocnione mięśnie Kegla pomogą kobiecie w ciąży przygotować się do porodu, wzmocnią kręgosłup, co istotne w zaawansowanym okresie.

Natomiast młodym kobietom planującym ciążę, rehabilitacja uroginekologiczna Warszawa pozwoli przygotować organizm do wysiłku, jakim jest okres ciąży, a następnie poród. Im wcześniej rehabilitacja uroginekologiczna Warszawa zostanie wdrożona tym ciało będzie silniejsze i lepiej przygotowane, a późniejszy powrót do zdrowia i sprawności znacznie szybszy.

Co więcej ćwiczenia mięśni Kegla zwiększają satysfakcję z kontaktów seksualnych, gdyż doznania są silniejsze.

Rehabilitacja uroginekologiczna Warszawa – co na to mężczyźni?

Do niedawna był to temat dość wstydliwy, wręcz tabu. O takich problemach jak nietrzymanie moczu przez mężczyzn nie mówiło się głośno. Było to krzywdzące, gdyż pozostawali oni sami z tym problemem. Tymczasem rehabilitacja uroginekologiczna Warszawa może im pomóc skutecznie walczyć z dyskomfortem. Natomiast wdrożona odpowiednio wcześnie działa prewencyjnie.

I to jest w niej najważniejsze. Lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego ćwiczenia powinno się wdrożyć do swojej codziennej rutyny jak najwcześniej. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn bez względu na wiek.

Przeczytaj też

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *