Zespół cieśni nadgarstka – operować czy nie?

Drętwienie palców, ból, ograniczone ruchy, aż w końcu brak możliwości normalnego funkcjonowania, wykonywania ćwiczeń fizycznych, a nawet prowadzenia samochodu. To tylko kilka symptomów i konsekwencji zespołu cieśni nadgarstka, który coraz częściej dotyka pacjentów w różnym wieku. Czy w leczeniu wystarczy tylko fizjoterapeuta Warszawa, który dopasuje cykl ćwiczeń i będzie czuwał nad procesem leczenia, czy konieczna będzie chirurgia ręki Warszawa?

Cieśń nadgarstka – objawy

Schorzenie można podzielić na 3 etapy. W pierwszym pojawia się drętwienie palców w szczególności kciuka oraz palca wskazującego. W kolejnym etapie dochodzi okresowy ból, który zmniejsza się wraz z upływem dnia. W trzecim etapie ból staje się ciągły i ostry. Dochodzi także do ograniczenia ruchów dłonią. Chorzy skarżą się, że mają problem z zaciśnięciem dłoni w pięść, czują, że jest ona słabsza. Jest to konsekwencja zaniku mięśni, co jest konsekwencją nieleczonej i postępującej choroby.

Cieśń nadgarstka – czy fizjoterapeuta Warszawa może pomóc?

Zespół cieśni nadgarstka w początkowej fazie leczy się bezinwazyjnie. Początkowo są to szyny na nadgarstek oraz ostrzykiwanie środkiem sterydowym, aby zahamować stany zapalne i rozwój choroby. W późniejszej fazie dołączone są także ćwiczenia. Ich doboru dokonuje fizjoterapeuta Warszawa po diagnostyce oraz wskazaniach od chirurga ręki.

Operacja to konieczność

Niestety często zmiany oraz konsekwencje w postaci braku możliwości prawidłowego funkcjonowania powodują, że chirurgia ręki Warszawa lub chirurgia ręki Gdańsk są nieuniknione. Właściwie są jedyną możliwością powrotu do normalnego życia bez bólu i ograniczeń. Zabieg przeprowadzany jest zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym i poprzedza go szereg badań, które mają ocenić ogólny stan pacjenta i przygotować go do operacji.

Jak znaleźć dobrą opiekę

Leczenie zespołu cieśni nadgarstka jest teraz równie powszechne, jak samo schorzenie. Jednak warto dobrze wybrać ośrodek leczenia. Dobrą metodą jest poszukiwanie niezależnych opinii, których pełno w internecie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę chirurgia ręki Warszawa albo chirurgia ręki Gdańsk, aby pojawiła się lista ośrodków wraz z opiniami pacjentów. To pozwoli trafić w odpowiednie ręce, które ulżą pacjentowi w bólu i przywrócą normalne funkcjonowanie.

Przeczytaj też

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *