Trening funkcjonalny nie tylko dla sportowców

Trening funkcjonalny Gdańsk – z tym terminem powinni zapoznać się nie tylko sportowcy, którzy dążą do poprawy swojej kondycji, wytrzymałości lub motoryki. To pojęcie, które ma szerokie zastosowanie także w innych dziedzinach, a jedną z nich jest właśnie rehabilitacja zarówno pourazowa, jak i osób zdrowych. Zobacz, kiedy się go stosuje i w jakim celu. Właśnie o tym jest ten wpis.

Trening funkcjonalny Poznań- cóż to jest takiego?

Zadaniem tego typu ćwiczeń jest poprawa wybranego elementu np. kondycji, wytrzymałości, motoryki, siły, a nawet funkcji krążenia – wszystko zależy od rodzaju dobranych elementów. Trening funkcjonalny Warszawa dopuszcza używanie obciążeń w postaci hantli, a także kettlebell, bosu, równoważnie, piłki itp. Sprzęt również dopasowuje się do celów, jakie stoją przed ćwiczącym.

Rehabilitacja a trening funkcjonalny Warszawa – kiedy idą ze sobą w parze

Rehabilitacja często wykorzystuje ten rodzaj ćwiczeń do walki z konsekwencjami kontuzji. Odpowiednio dobrane ćwiczenia poprawiają motorykę wybranych partii, które doznały urazu. Prowadzą do wyrównania różnic i poprawy kondycji stawów. Dodatkowo wzmacniają mięśnie, poprawiając tym samym postawę i siłę. Odpowiednio dobrane ćwiczenia powodują, że trening funkcjonalny Gdańsk przywraca kontrolę oraz funkcje systemu nerwowo-mięśniowego.

Dobrze prowadzona rehabilitacja, która wykorzystuje trening funkcjonalny Poznań przywraca pamięć mięśniową i ruchową partiom ciała, które doznały urazu. Dzięki temu ruchy znów stają się naturalne, a tym samym bezbolesne, a pacjent odzyskuje właściwy zakres ruchów.

Trening funkcjonalny Poznań – jak zacząć?

Bez względu jednak, czy tego rodzaju ćwiczenia wykonywane są rekreacyjnie, czy zaleca je rehabilitacja, ważne jest, aby zawsze odbywały się pod okiem specjalisty. Jego pomoc nieoceniona jest już na samym początku dopasowywania ćwiczeń. Liczy się bowiem nie tylko sam cel, ale także wszelkie asymetrie ruchowe w ciele. Dlatego każdy trening funkcjonalny Gdańsk powinien rozpoczynać się badaniem funkcjonalnym ruchu, które pozwoli ocenić dysproporcje i pod nie dopasować zakres ćwiczeń. Tylko w ten sposób można liczyć na właściwe i pożądane efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *